בולמי מונוטיוב – טכנולוגיה מתקדמת בהנעה כפולה

מאת: שיווק אספיר
 header-fox

בולמי BILSTEIN ו- FOX עובדים בטכנולוגיית מונוטיוב (הדופן הבודדת). בולמים בטכנולוגיית מונוטיוב פותחו במקור עבור עולם הספורט המוטורי. לבולמים בטכנולוגיית מונוטיוב יתרונות בולטים כגון שמירה על טמפרטורה נמוכה יותר של נוזל השיכוך לאורך זמן מאחר שמפזרים באופן יעיל יותר את אנרגיית החום ולכן נוזל השיכוך אינו מקציף עצמו. בשל עובדה זו ואחרות, כגון, מהירות התגובה של הבולמים, מנגנון השיכוך עובד באופן רציף יותר ואף שומר על תכונה זו לאורך זמן רב יותר. הבולמים ניתנים לשיפוץ וכיול חוזר מעת לעת.
העומסים והלחצים לאורך זמן שיש על מערכות המתלים בעולם הספורט המוטורי הם גורם להתפתחות טכנולוגית המונוטיוב. דומה הדבר ללחצים ועומסים בהם עומדים רכבי שטח, טנדרים ורכבים ייעודיים כבדים כגון רכבים ממוגנים כאלה ואחרים של צה”ל ומשטרה, רכבים מבצעים אחרים לנשיאת לוחמים בתנאי שטח קשים ותחת דרישות יציבות, נוחות נסיעה, מהירות מינימלית ואמינות.

בולמי מונוטויב מול טוינטיוב

בולמי מונוטויב מול טוינטיוב

בילשטיין - OEM בטויוטה

בילשטיין – OEM בטויוטה

Bilstein-shocks2

 במהלך 20 השנים האחרונות הותאמו ע”י אספיר בולמים ומערכות מתלה של  BILSTHIN  באלפי כלי רכב בישראל. רבים מהם בעלי מאפיינים ייחודיים של גופים ביטחוניים ומוסדיים, לדוגמא, סופות 1,2,3 , לנדרוברים מסדרות שונות, טנדרים לעבודה הנוסעים בדרכים (לדוגמה רשות הטבע והגנים) לא סלולות ונושאים משקלים, ג’יפים פרטיים ומוסדיים ועוד.

השינוי שיפר מאד את נוחות הנסיעה, את יציבות הרכב ואת היכולת לפעול בתנאי שטח משתנים, מכביש רגיל ועד תנאי שטח קשים. הבולמים שעוד אחת מתכונותיהם הייחודיות היא שיכוך גם ב COMPRESSION וגם ב REBOUND משפרים את ביצועי הרכב ובשפת הג’יפאים, מגהץ את השטח. כך שהגלגלים תמיד נוגעים בקרקע והרכב פחות קופצני.
בולמי BILSTHIN הינם בולמי OEM בעשרות רבות של דגמי רכב שונים, דגמי ספורט, רכבים סדרתיים משפחתיים, רכבי 4X4 ועוד. גם בולמי ה FOX וה KING המשווקים באספיר עובדים על טכנולוגיית מונוטיוב. 
שילוב נכון של בולם וקפיץ PEDDERS דרוש לשמירת תכונותיו הבסיסיות של הרכב, שמירת הבטיחות מחד ומאידך, שיפור אחיזת הקרקע, נוחות הנסיעה ואמינות המתלים. להלן קישור לפרוספקט הבולמים של אספיר שם תוכלו למצוא מידע באופן מפורט יותר.

באספיר קיימת מעבדת התאמה ושיקום בולמים המאובזרת במכונות מתקדמות של יצרני הבולמים. במעבדה מפותחים סטים ייחודיים לרכבים עם דרישות מיוחדות. פיתוחים מסויימים אף מאומצים ע”י יצרני הבולמים כמוצרים סדרתיים.

מעבדת הבולמים באספיר

מעבדת הבולמים באספיר

מעבדת הבולמים באספיר

מעבדת הבולמים באספיר