דגשים לנהיגת חורף בשטח

דגשים לנהיגה בחורף

במידה ואתם מעוניינים לצאת לשטח בעונה הגשומה ולטעום קצת מהאדרנלין החורפי, חשוב לדעת כי נהיגת חורף בשטח שונה מאוד מנהיגה בעונת הקיץ. הכנו עבורכם מדריך קצר שיסייע לכם להתמודד עם האתגרים שאתם צפויים לעמוד בפניהם ואנחנו מעוניינים להזמין אתכם להמשיך ולהתעניין בנושא. דרך צלחה.

מה חשוב לדעת על נהיגה בתנאי בוץ?

לפני שנכנסים למעבר בוצי חשוב לדאוג לכך שהשמשה הקדמית תהיה נקייה במידת האפשר. אם תניחו לשכבת בוץ להיערם על השמשה, ישנה סכנה שמנועי המגבים לא יעמדו בעומס ואתם תצטרכו לרדת מהרכב ולנקות אותה ידנית. כמו כן לפני המעבר אף פעם אין אפשרות לאמוד את עומק השלולית ולכן חשוב מאוד להיכנס אליה באיטיות האפשרית.  אם אתם חוששים כי אכן תתקעו, דאגו מבעוד מועד לחבר את כבל הגרירה לנקודת העיגון האחורית או הקדמית כדי לחסוך את הצורך לחבר אותו כשהרכב כבר עמוק בתוך השלולית.

אחת הסכנות בנהיגה בשטח בוצי היא אבדן השליטה ברכב. אי לכך, מומלץ מאוד להרים ולהוריד באופן תדיר את הרגל מדוושת הגז על מנת להקל על יכולת הגריפה של הצמיגים ובאופן כללי לשמור על מהירות נסיעה נמוכה. בסיום הנסיעה חשוב ביותר לנקות את הבוץ כמה שיותר מהר כיוון שכשהוא לח, הוא יכול לקדם היווצרות של חלודה וכשהוא יבש, הוא עלול לגרום לשריטות בחלקו החיצוני של הרכב כמו גם במנוע שלו.

מה חשוב לדעת על נהיגה בתנאי שלג?

ראשית, במידה ואתם בעלי רכבים כמו ריינג’ רובר או דיסקברי 4, דעו כי ברכב שלכם קיימת מערכת תגובת קרקע ייחודית שעליכם להעביר אותה למצב שלג. כמו כן, מומלץ לברר האם ניתן לחבר לרכב שרשראות מיוחדות לשלג ורצוי להתאמן בהתקנה שלהן לפני היציאה לטיול ואפילו בקיץ. משטחי שלג מומלץ לחצות תוך שמירה על תנופה קבועה ולהימנע מבחירה בהילוך נמוך מדי כדי שלא להיכנס לסחרור גלגלים בקלות רבה מדי. אם הגלגלים מתחילים להסתחרר, יש להוריד את הרגל מדוושת הגז ולהניח לגלגלים לקבל אחיזה מחודשת בקרקע. כמו כן חשוב מאוד להצטייד במספיק בגדים תרמיים, שקיות מחממות וציוד הישרדות לשעת חירום למקרה של היתקעות בשלג.

מה חשוב לדעת על נסיעה במדרון?

לפני שמתחילים לנסוע במדרון בחורף מומלץ מאוד לצאת מהרכב ולהעריך את התנאים של השטח בסבלנות ולעומק. כשמתחילים לרדת במדרון, מומלץ להישאר בהילוך נמוך ככל האפשר עם עדיפות להילוך ראשון ולהשתמש כמה שפחות בבלמים. יש לעקוב תמיד אחרי הנתיב הטבעי של המים ולעולם לא לנסות לסובב את הרכב בזמן הירידה במדרון תלול כיוון שקיימת סכנה שהרכב יתחיל להחליק על הצד. במידה ואתה מעוניין לצאת מסיבה כלשהי בזמן הנסיעה במדרון מהרכב, עצור לרגע ושאל את עצמך האם מדובר על צעד חכם ובטיחותי.