השנה היא 1986, משפחת עוז ממושב תל עדשים מתחילה עסק בתוך לול קטן כשהשמש של עמק יזרעאל זורחת מעל. זה סיפור על חקלאים שעברו מחקלאות לתעשייה, מגידולים אל ייצור ישראלי כחול-לבן.

האחים, מייסדי החברה, מספרים - "את הדרך המקצועית של אספיר התחלנו בתיקון ושדרוג כסאות של רכבי חברות הובלה. אחרי שנים של ניסיון כנהגים של רכבי שטח, סבלנו מכאבי גב בסופן של נסיעות ארוכות. חיפשנו פתרון אמיתי לבעיה הזו ורצינו לשדרג את כיסא הנהג כדי לשפר את חוויית הנהיגה היום-יומית שלנו. בעצם, אנחנו היינו העובדים הראשונים של החברה."

הרשו לנו לספר לכם את הסיפור שלנו – סיפור על משפחה וצמיחה, סיפור על ההתפתחות של עולם השטח והג'יפאות בישראל.

החטיבות של אספיר

יצאנו לדרך עם תשוקה והיכרות עמוקה עם המקצוע. היה לנו חזון לאיך נהיגה וחווית שטח יכולות להיראות, והחברה התחילה לרוץ קדימה ולהתפתח. בתחום הכיסאות הגברנו את מאמצי הייצור והפיתוח. החלטנו לספק עוד שירותים לרכבי 4x4 מה שהוביל להתרחבות משמעותית של העסק. בהתחלה בתחום האבזור (הבהוב וכריזה) ולאחר מכן בתחום ערכות המתלים והמיגונים - התחלנו לפתח, לייצר ולהתקין מיגוני אלומיניום ואביזרים נוספים כמו פגושים קדמיים ואחוריים והתקני גרירה.

פעילות החברה כיום היא מגוונת. מפתחים אביזרים, מתקינים ונותנים שירות למגוון לקוחותינו, ומייצאים מוצרים איכותיים כחול-לבן לרחבי העולם. מוצרי אספיר מוצגים כל שנה ביותר מ-10 תערוכות בינלאומיות בחו"ל. ציוד ואביזרים של אספיר נמכרו עד כה ביותר מ-25 מדינות ללקוחות שמשתמשים בגאווה במוצרים שלנו – מוצרים שהרוח של עמק יזרעאל מפעמת בהם.

בשנת 2015 עברנו למשכננו החדש – באזור התעשייה 'שגיא 2000' במגדל-העמק. המפעל החדש מצויד במכשור חדיש ובטכנולוגיה מתקדמת המאפשרים לצוותי הפיתוח וההנדסה שלנו לייצר מוצרים איכותיים, שעומדים בסטנדרטים ובתקנים הגבוהים ביותר.

ה-DNA של אספיר

אנו מאמינים באמינות, זו מילה שמלווה את העשייה שלנו מול העובדים, הספקים ובמיוחד אתם – קהל לקוחותינו. האמינות הזו היא חלק מה- "DNA של אספיר". אספיר היא חברה משפחתית וזו גם העוצמה שלנו. העשייה שלנו מבוססת על יצירתיות וסקרנות. הצורך להתפתח, לפרוץ גבולות ולהמשיך לרוץ קדימה מנחה אותנו כל הזמן ומלווה אותנו בעמידה באתגרים והשינויים שחלים כל העת בענף הרכב.

אוהבים לתת בחזרה

אנו גאים להיות חלק מהקהילה שמקיפה אותנו ולכן אנו פעילים במספר מפעלים המחברים בין התשוקה וההיכרות שלנו עם עולם השטח לבין החברה הישראלית. בנובמבר 2018, ביחד עם עמותת שלדג ומכינת "אחד משלנו", הובלנו את "מסע חוצה ארץ". יצאנו עם בני ובנות הנוער למסע משמעותי שאפשר לעשייה שלנו בעולם השטח להשפיע לטובה על החברה בישראל. בנוסף לכך, אנו מעורבים בפעילות של עמותת "מחוברים לחיים" הפועלת לשילוב וקידום ילדי חינוך מיוחד בעזרת טיולי ג'יפים. כמו-כן, סיוע וחניכה לקבוצות נוער בפרויקטים חינוכיים בנושאי הנדסה, תרומת ציוד מחשבים לכיתות בית-ספר ועוד.

מבט אל העתיד

אספיר היא חברה עם שורשים עמוקים שנטועים באדמה של עמק יזרעאל ואחרי שנים רבות של פעילות בארץ אנחנו עם הפנים קדימה להרחבת הפעילות במישור הבינלאומי וייצוא מוצרים כחול-לבן. אנחנו לומדים את המחר, ובוחנים כל רגע אופקים חדשים לפעול בהם. נמשיך להתחבר אל הטכנולוגיה והמכשור המתקדמים ביותר כדי לתת לכם - קהל לקוחותינו, את המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר.