שבת בבוקר, יצאתם לשטח עם הרכב, אתם בנהיגה במסלול חדש ולא מוכר, רוח נעימה נושבת בחוץ, השמש מאירה את הדרך ומצב הרוח בשמיים. פתאום, שיפוע צד, הרכב נתקל בסלע שלא צפיתם מראש, ואגן השמן מקבל מכה חזקה, מתחילה נזילת שמן, אתם תקועים בשטח. זה לא חייב להיות כך, הפתרון – מיגון גחון.

למה כדאי להתקין מיגוני גחון לרכב שלי?

מיגוני גחון מאפשרים לנהג להגן על מכלולים שונים הנמצאים בגחון הרכב. מכלולים אלה חשופים לפגיעות שונות במהלך הנהיגה, ואנחנו כאנשי שטח, יכולים להגן עליהם. השקעה בשדרוג הרכב תמנע מכם בעתיד את המצב של חילוץ יקר ומסובך מהשטח במקרה של פגיעת גחון והוצאה יקרה עוד יותר על תיקונים במוסך.

מיגון גחון מעלה את רמת הבטיחות של הרכב ורמת הבטחון של הנהג. המיגון, ששומר על הרכב מפני פגיעה אפשרית במהלך הנהיגה, מייצר עבורכם שקט ותחושת בטחון בזמן שאתם עם המשפחה או החברים במסלול האהוב עליכם.


אז מה ממגנים?


כמו כל דבר בחיים, מומלץ להתקין מיגון במידה המתאימה ואחרי שיש לכם מידע מקצועי שמתאים לרכב שלכם ולהרגלי הנהיגה שלכם. בכל מקרה, לא מומלץ להשאיר רכיבים חשובים באזור הגחון חשופים לפגיעות במהלך הנסיעה.

אנו ממליצים להתמקד באותם רכיבים שפגיעה בהם עלולה להוביל להשבתה של הרכב במהלך נהיגת שטח. המנוע, הגיר, תיבת העברה, מיכל הדלק ומיכל אוריאה (שימו לב, מיכל אוריאה לא קיים בכל רכב), כל אלה רכיבים שנרצה להגן עליהם במהלך הנסיעה.

בכל מקרה, אנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע שמכיר את הרכב שלכם ואת המיגונים הקיימים בשוק לאותו דגם רכב.

מיגון גחון

החלטתי למגן, מה כדאי לבדוק?

אנו ממליצים לחפש מיגון עשוי אלומיניום המותאם ספציפית לרכב בו אתם משתמשים. מיגון איכותי הוא כזה שעשוי מאלומיניום, ובד"כ בעובי של 6 מ"מ. למה אלומיניום? מיגונים מאלומיניום חזקים מספיק כדי להגן על חלקי הגחון מפגיעה ובו-זמנית גמישים מספיק כדי לספוג את המכה ולמנוע את השפעתה על הרכיב המוגן או שלדת הרכב.

מיגוני אלומיניום הם קלים בהשוואה למיגוני ברזל ולכן התוספת הכללית למשקל הרכב היא יחסית שולית. חפשו מתקין בעל נסיון בהתקנת מיגונים והתאמתם לרכבי השטח הקיימים בישראל. חשוב לוודא שהתקנת המיגון לא כוללת ביצוע שינויים או קדיחות לשלדת הרכב.

תהליך התקנה טוב הוא כזה שאין לו השפעה בלתי-הפיכה על השלדה ולכן, אנחנו באספיר, משתמשים ב'ברקטים' לחיבור המיגון אל השלדה בצורה בטוחה ויעילה. מומלץ לבחור מיגון שיכלול ברגים שקועים שמוטמעים בתוך פלטת האלומיניום ולא חשופים כלפי חוץ. במידה וזה לא המצב במיגון שמציעים לכם – בדקו מדוע. הסיבה היא שברגים בולטים על גבי מיגון גחון חשופים לפגיעות מסלעים ומכשולים לאורך מסלול הנסיעה. בורג שנשבר כתוצאה מפגיעת סלע עלול להוביל לנזק משמעותי למיגון ויקשה על הסרת המיגון בעת הצורך.

מה החשיבות של פתחים במיגוני גחון?

הקפידו להתקין מיגוני גחון הכוללים פתחים, מדוע? יש לכך שתי סיבות עיקריות:

(1) פתחים מאפשרים יציאה של אבנים קטנות או חפצים אחרים שעלולים לחדור אל המיגון בזמן הנסיעה.
(2) פתחים מאפשרים לנהג ולמכונאי הרכב שלכם לבצע תיקונים קלים וטיפולים באזורים שמוגנים על ידי מיגון גחון.

חשוב לוודא בעת קניית המיגון שמיגוני הגחון שבחרתם לרכב לא מהודקים מדי לשלדת הרכב ולרכיבים עליהם הם מגנים. מיגון שמותקן צמוד מדי לשלדה יכול לחמם את הרכיב המוגן יתר על המידה ולגרום לנזק לרכב שלכם.

לאורך השנים, פיתחנו באספיר, את המומחיות בייצור והתקנה של מיגונים לרכבי השטח של החברות המובילות בעולם. המיגונים שלנו מורכבים בחלקו התחתון של הרכב בקלות, ללא קידוחים וללא חיתוכים בשלדה ובכך ממקסמים את השמירה על פעילות תקינה של חלקי הרכב אותם הם עוטפים. אנו מציעים לכם את המגוון הגדול ביותר בישראל של מוצרים מתחום זה.

לאספיר יש את הזכות והכבוד לספק מיגוני גחון לרכבי כוחות הבטחון ומוסדות לאומיים שונים, כמו גם לאלפי לקוחות פרטיים שבוחרים למגן את הרכב המשפחתי שלהם במיגוני אספיר. המיגונים מפותחים בשיתוף פעולה עם יבואני הרכב השונים.

מיגוני גחון

למי שאוהב לנהוג בשטח פתוח או בדרכי עפר, התקנת מיגון גחון תשמור על הרכב ותעניק שקט נפשי בעת הנהיגה. אם הרכב נועד לעבודה, התקנת מיגון גחון תאפשר נסיעה בטוחה, המאפשרת שמירה מקסימלית על הרכב לאורך זמן גם בתנאי דרך קשים ביותר.

אנו יודעים שלא לכל לקוחותינו יש את הזמן והאפשרות להגיע אל אחד מהסניפים שלנו עבור הרכבת המיגונים, בדיוק בגלל זה המיגונים שלנו ניתנים גם להרכבה עצמית ללא קדיחה או חיתוך בשלדת הרכב.

 לחצו כאן ומלאו את הפרטים ואחד מהמומחים שלנו ייצור אתכם קשר בהקדם לגבי הוספת מיגוני גחון לרכב שלכם.